David Scholing, RHEMA Nīderlande
Pirmajā Mozus 1:1-2 Bībele atklāj komandas darbu, kad Dievs [Elohim ir Dievs daudzskaitļa formā] radīja debesis un zemi. Vēlāk, 26. pantā, mēs lasām: “Taisīsim cilvēku pēc mūsu tēla, pēc mūsu līdzības …” Tātad viss radītais ir komandas darbs. Ja Dievs darbojas kā komanda, tad arī mums tā vajadzētu darīt. Komandu kultūra un komandas darbs ir vitāli svarīgi jebkurai draudzei un kalpošanas organizācijai.
Laba vadība nozīmē dot iespēju citiem darboties. Tas ir pretēji tam, kā vairums cilvēku domā par komandas vadību. Daudzi sagaida, ka vadītājs būs tas, kurš visu paveiks, bet padomājiet par to: Dievs ir radījis kokus, nevis mēbeles. Tas pats attiecas uz to, kā mēs varam vadīt savas komandas. Kopā ar Dieva Vārdu arī darbs komandā palīdzēs mums visiem atjaunot savu prātu, jo mēs mācīsimies ne tikai darīt vai strādāt, bet drīzāk sadarboties.
Pārāk bieži cilvēki iesāk labi, bet, ja viņi darbojas ar “vientuļā reindžera domāšanu”, tad viņiem nebūs ne efektivitātes, ne spēka, lai izturētu līdz galam. Citi vadītāji drīzāk uzmet uzdevumus citiem, nevis deleģē atbildību. Labi vadītāji pilnvaro savu komandu. Viņi nepārtraukti un mērķtiecīgi attīsta citus vadītājus, nodrošinot iespējas un vajadzīgo mentoringu, lai tie kļūtu veiksmīgi. Viņi rada komandas kultūru, kurā cilvēki vēlas būt un piedalīties.
Lai ieviestu komandas darba kultūru, mēs esam apguvuši un pielietojuši piecus principus “Kā izveidot komandu”: DALIES AR REDZĒJUMU * IESAISTI * PILNVARO * APGĀDĀ * IZVĒRTĒ *.
Nākamais solis šajā lieliskajā procesā ir “Kā kļūt par spēcīgu komandu”:
Šie jēdzieni nav nekas jauns – mēs tos redzam Bībelē! Taču kopīgas terminoloģijas pielietošana svarīgiem procesiem palīdz mūsu komandu vadītājiem efektīvāk tos mācīt un piemērot organizācijā.
Ja vēlies iegūt labu platformu, kur praktizēt šos principus, kāpēc gan tev nesākt savā laulībā, ģimenē vai darbā, lai redzētu to, kā šie principi tev noder.
Raksta oriģinālu lasi šeit:
Uzzini vairāk par Bībeles skolu Latvijā